Svet-Stranek.cz
KALICH

Sudoměř 2013:

Sudoměř 2013

Ahoj přátelé, kamarádi ba i milovníci historie!

      Je to tady zase

již V. Rekonstrukce bitvy u Sudoměře

Termín plánované akce je 3.- 4. 10. 2014 místo samozřejmě Sudoměř (vlaková zastávka na trase ČB-Plzeň)

Předem vás informujeme o tom, že tato akce je jen jakýsi kamarádský„sranda mač….“ - prostě se sejít a zablbnout si ve středověké bitvě. Jelikož nejsme žádná organizace a nemáme ani žádné sponzory, žádná z vašich aktivit, týkajících se této akce, nemůže být finančně odměněna a neproplácí se bohužel ani „cesťák“. Za pochopení děkujeme.


Podmínky účasti v bitvě:

Předpokládáme,že všichni účastníci budou mít kostýmsituovaný co možná nejvíce do doby husitské nebo alespoň v co nejmenším rozsahu okolo této doby, tj. od 14. do 15. století našeho letopočtu.

Dále pak dostatečná ochrana rukou.

Adamité jsou vítáni

Fantasy kostýmy nepřípustné.

Účast bitvě je na vlastní nebezpečí, taky sami dbejte na to, abyste byli co nejvíce vyvatováni a zakováni v plechách


Své přihlášky s počtem osob ať do bitvy či jen kostýmovaných nahlaste prosím na email: shs.kalich@seznam.cz .

Jsi-li plátovaný rytíř, prosím napiš to. …. Nahlaš prosím i počet historických stanů, které s sebou přivezeš. A máš-li na zapůjčení do bitvy jakékoli věci (zbraně, upravené zemědělské nářadí, části kostýmů i celé kostýmy, pavézy, válečné vozy, koně atd.), nahlas to prosím na tutéž adresu shs.kalich@seznam .cz , odpovíme všem.


V pátek v podvečer možná proběhne nácvik bitvy, (aby všichni věděli, o co jde). Pro šermíře, kteří přijdou již na páteční nácvik, bude na place připraven sud pivečka a večer možná proběhne nezapomenutelná ohňová show„teda bude záležet na momentálním rozpoložení všech účastníků ohňovky “

Následující den bude od 11:00 kostýmová povinnost. A v 12: 00 proběhne nácvik samotné bitvy. Samotná akce začíná po 14:00 a předpokládaný začátek bitvy mezi 15:00 a 15:30 Předpokládané trváni bitvy je cca 40 minut.

Ubytování pod vlastním stanem ať již pod historickým nebo pod novodobým či pod vlastním širákem.

Občerstvení zajištěno.


Ps.:Předem nahlášené vystoupení jednotlivých skupin s vlastním vystoupením vítáno a blahořečeno(když dáte včas vědět, budete viset na plakátu).S úctou a pozdravem za SHŠ Kalich

hejtman Kuneš.